Приймальня: +38(05355) 4-01-32
Відділ продажу: +38(0562) 35-66-24
 sbyt@armaprom.com.ua
doc@armaprom.com.ua

Ливарне виробницттво

Основні технології, які використовуються в ливарному виробництві підприємства:


1. Технологія виплавлення сталі та сплавів в електричних дугових та індукційних печах.

2. Технологія газокисневого рафінування сталі в конверторі.

3. Технологія лиття в оболонкові форми (кронінг-процес).

4. Технологія лиття в холоднотвердіючі форми – ХТС (альфа-сет процес).

5. Технологія термічної обробки лиття.


На виробничому процесі в СЛЦ №1 АРМАПРОМ застосовується наступна схема:


1. Плавка металу відбувається в електродугових печах ДСП-3М (з завантаженням до 5 тонн) або в індукційних печах масою 700 кілограмів. У випадку використання двохетапного (дуплексного) процесу спочатку в печах ДСП здійснюється плавлення металу (отримання рідкого напівфабрикату), який потім переливають в конвертор ГКР. У конверторі ГКР відбувається обробка напівфабрикату технологічними газами. Цим досягається очищення його від шлаків і домішок, гарантовано отримуючи необхідний хімічний склад сталі. Такі сталі володіють унікальними хімічними та механічними властивостями, а трубопровідна арматура, виготовлена з них, найефективніше працює в хімічно активних середовищах, агресивних та складних умовах експлуатації.


2. Конвертор ГКР обладнаний комп’ютерною системою управління на основі контролера тягодутьєвого режиму виробництва від компанії Siemens. Хімічний склад металу на різних етапах виробництва оперативно контролюється емісійним спектрометром SPECTROLAB M (SPECTRO, Німеччина).


3. Технологія газокисневого рафінування дозволяє виробляти спеціальні, кислотостійкі, особливо корозійностійкі, термостійкі, прецизійні, низьковуглецеві (low carbon steels) сталі, а також так звані сталі карбамідного класу – з особливо низьким вмістом вуглецю (не більше 0,01%), сталі леговані азотом, економно-леговані сталі, а також високоякісні сталі для атомної енергетики – всього понад 90 марок.


Детальніше про технологію газокисневого рафінування сталі (ГКР).


 


Участок формовки в ливарному цеху виготовляє форми для:


1. Лиття в оболонкові форми (кронінг-процес).

2. Лиття в холоднотвердеючі форми – ХТС (альфа-сет процес).


Для лиття в оболонку ділянка обладнана п’ятьма формувальними машинами для виготовлення оболонкових форм, а також машинами для виготовлення оболонкових стрижнів.


У 2013 році ділянка виготовлення форм для лиття за технологією ХТС поповнилася міксерами компанії FAT (Німеччина) з продуктивністю 20 т/год і 5 т/год формувальної суміші, що дозволяє отримувати високоякісне лиття, що відповідає європейським стандартам.


Мінімальна вага відливок при використанні технології хімічно твердеючих сумішей (ХТС) – 1 кг, максимальна – 2500 кг. Максимальний розмір опок (пристроїв для суміші, обмежуючих розміри виплавленої деталі) – 3000х2000х600 мм і 4400х700х400 мм.


Для попередньої обробки відлитих деталей застосовують обладнання для вибивання стрижнів і очищення відливок. Очищення відливок від залишків формувальної суміші та окалини проводять у гратових камерах різних об’ємів і продуктивності.


На ділянці термічної обробки виробів встановлено чотири газові печі. Процес термообробки (нагрів відливок із заданою швидкістю, витримка виробів при певній температурі, охолодження та відпуск) необхідний для поліпшення внутрішньої структури металу і надання йому необхідних властивостей. Печі обладнані контрольно-вимірювальними приладами для контролю параметрів та дотримання потрібних режимів термообробки.

Пролистать наверх